Lokalizacja

Złote Wzgórze - usytuowanie osiedla

obraz - wc6_2.jpg

Osiedle ZŁOTE WZGÓRZE położone jest we wschodniej części Bielska-Białej, na zboczu malowniczego wzgórza Złote Łany, w jednym z najbardziej atrakcyjnych, widokowych miejsc Bielska-Białej. Ulica Urodzajna znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum miasta. ZŁOTE WZGÓRZE to ciekawie wpisany w teren zespół czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Widok z osiedla roztacza się od strony północnej na całą dolinę Lipnika, a od strony południowej i wschodniej na stoki pasma Beskidu Śląskiego (w pobliżu znajdują się szlaki na Przegibek, Chrobaczą Łąkę oraz na Magurkę).

Osiedle położone jest w bliskim sąsiedztwie niedawno powstałego krytego basenu AQUA
oraz budynku fitness przy ulicy Langiewicza (również zaprojektowanego przez firmę ARKON, za które to obiekty firma ARKON dostała w roku 2006 dwie ogólnokrajowe nagrody). W pobliżu znajdują się szkoły oraz przedszkola, są sklepy, a w pobliżu, przy ulicy Tuwima znajduje się przystanek autobusowy.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się: od strony północnej niezabudowany, porośnięty zielenią stok wzgórza Złote Łany z widokiem na Lipnik, który w planie nie jest przewidziany pod zabudowę, od strony wschodniej tereny zielone, od strony południowej zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej „Złoty Szereg”, od strony zachodniej – ulica Urodzajna.

Jednym słowem jest to zespół mieszkaniowy dla osób, które po całym dniu pracy pragną bliskości zieleni, chwil wytchnienia od miejskiego gwaru, ale jednocześnie dla tych, którzy nie chcą całkowicie zrezygnować z bliskiego i szybkiego dostępu do centrum miasta. Dla rodzin z dziećmi – są tereny zielone, place zabaw, urządzona zieleń rekreacyjna, a jednocześnie w niedalekim sąsiedztwie znajdują się szkoły i przedszkola oraz przystanki autobusowe.

Informacje dodatkowe:

obraz - plan osiedla_na WWW_small.jpg

Mapa lokalizacyjna:

obraz - mapka_small.jpgARKON SP. z o.o.
Adres: ul. Krasińskiego 5, 43-300 Bielsko Biała
tel. +48 338 118 118, kom.  608 289 531, fax: +48 33 814 65 23
e-mail: mieszkania@arkon.slask.pl


dol